canli bahis siteleriimplant dis fiyatlari

Yükseklik Ölçmeleri Final Soruları Aksaray Üniversitesi

  • 0
Yükseklik Ölçmeleri Final Soruları  Aksaray Üniversitesi

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Harita Mühendisliği Bölümü 

Yükseklik Ölçmeleri Dersi Final Sınavı
  1. Uygulamada kullanılan nivelman çeşitleri nelerdir? Hidrostatik nivelman nasıl yapılır? Anlatınız.
  2. Şekilli bir soru; Yukarıdaki şekilde A noktasının ortometrik yüksekliği 999.999 m, B noktasının ortometrik yüksekliği 998.352 m olduğu bilinmektedir. Verilenler yardımıyla gerekli kontrolleri yaparak C ve D noktalarının ortometrik yüksekliklerini bulunuz.
  3. Çizelgeli bir soru ; Bir yol çalışması sırasında istenen 1+360.00 m ve 1+410.00 m kilometrelerdeki kesitler arasında kalan kısmın yarma ve dolgu hacimlerini aşağıdaki verilerden yararlanarak bulunuz.
  4. B noktasının kotu, rakımı 975.621 m olan A noktasından hareketle trigonometrik yöntemle hesaplanacaktır. Bunun için gerekli ölçüler yapılmış ve aşağıda verilmiştir. B noktasının kotunu bulunuz
  5. Çizelgeli bir soru İ Helmert ortometrik yüksekliği 1001.001 m olan Rs.101 nolu noktadan çıkış alınarak Rs.108 nolu noktanın helmert ortometrik yüksekliği hesaplanacaktır. Geometrik nivelman yapılan güzergâhta mira konulan yerlerde gravite ölçüleri de yapılmıştır. Ölçülen değerler tabloda verilmiştir. Rs.108 nolu noktanın helmert ortometrik yüksekliğini bulunuz.
Yrd. Doç. Dr. Kemal YURT a ait sorulardır


İNDİRMEK İÇİN GİRİŞ YAPINIZ

Yorum Yap & Puan Ver

  • 0