canli bahis siteleriimplant dis fiyatlari

Online Koordinat Dönüştürcü ve Temel Ödevler - Ali KILIÇ

  • 4.75
Online Koordinat Dönüştürcü ve Temel Ödevler - Ali KILIÇ

4 Haziran 2015 Tarihli bitirme projesi sunumu ile birlikte okula olan borcumu güzel bir proje ile ödediğimi düşünüyorum. Aynı zamanda geliştirdiğim bu sayfa yaklaşık olarak 2 yıldır birçok haritacıya hizmet etmektedir. Ara sıra bazı hatalar verse dahi tıkır tıkır çalışmakta. Benim de ilk gösterebileceğim çalışma olduğu için huzur verici bir mazisi var.

Site içerisinde nokta girişini isterseniz el ile isterseniz bir nokta dosyasından ya da harita üzerinde tıklamalar ile sayısallaştırır gibi toplayabilmektesiniz. Ayrıca çalışmalarınızın hangi elipsoid paramtrelerinde olduğunu bilmeniz durumunda 
  • Gauss Krüger den Coğrafi ve Kartezyen Koordinatlara
  • Coğrafi Koordinatlardan Gauss krüger ve Kartezyen Koordinatlara
  • Kartezyen Koordinatlardan da Gass krüger ve Coğrafi Koordinatlara Dönüşüm yapabilmektesiniz.
Bunun devamında dönüştürdüğünüz koordinatları isterseniz cad programlarında kullanabilmek için tekrar ncn nokta dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Sadece bu işlemlerle kalmayız
  • Doğrusu ve T1 açısı bilinen jeodezik eğrinin ikinci noktasını - 1. Temel Ödev
  • Noktaları bilinen doğrunun uzunluk ve T1,T2 açılarının hesaplanmasına - 2. Temel Ödev
kadar istediğiniz şekilde hesaplamalarınızı gerçekleştirebilir ve haritada nereye denk geldiğini çizdirerek izleyebilirsiniz.

Siteye Ulaşmak isteyen Kullanıcılar için Linkimiz http://www.alikilic.org

Ekte bulunana bitirme tezi pdf ve sunumu da kullanmak isterseniz bazı kodları barındırmaktadır. Bitirme projesinin sonucu olan bu yazılım Linux tabanlı bir server içerisinde geliştirilmiştir. HTML5 kodları kullanılarak İnternet Explorer, Chrome ve Mozilla gibi internet browserları için tasarlanmıştır. Safari kullanıcılarının çalışmalarında jquery kodlarının sağlıklı bir şekilde çalışmaması sebebi ile önerilmemektedir. CSS3 kodları kullanılarak yumuşak bir görüntü ile kullanıcıya sunulmuştur. Sayfa değiştirerek kullanıcının zamanını almamak adına javascript ve JQuery kodları kullanılmıştır. PHP script dili ile sadece AJAX işlemleri il getirilen veriler web servisi olarak kullanılmaktadır. Nokta dosyası (.ncn) içerisinde bulunan koordinatlar MySQL veritabanında saklanırken çalışma içerisinde büyük sayıda koordinat dahil edildiğinde yavaşlamaya sebep olmaktadır. Koordinatlarınızı el ile, nokta dosyası kullanarak ve ya harita üzerinden tıklayarak nokta toplayabilirsiniz. En çok kullanılan koordinat türlerinde coğrafi koordinatlar, Kartezyen koordinatlar ve Gauss Krüger projeksiyon koordinatları kullanılmıştır. 1. ve 2. Temel ödev çözümleri için de el ile ve ya yüklü olan noktalarınızı kullanabilirsiniz.


İNDİRMEK İÇİN GİRİŞ YAPINIZ İNDİRMEK İÇİN GİRİŞ YAPINIZ

Yorum Yap & Puan Ver

  • 4.75