canli bahis siteleriimplant dis fiyatlari

KTÜ | Olasılık ve istatistik Ders Notu

  • 5
KTÜ | Olasılık ve istatistik Ders Notu

Olasılık ve istatistik bilgilierini daha iyi anlamak amacıyla en baştan sabirt ve daha anlaşılır konularla öğrencilere bu konuyu anlatmayı hedefleyen bir döküman olup. sektör harita üyelerine sunulmuştur. Hepinizin bu dökümana ulaşması dileğiyle.

Olasılık
 ya da ihtimaliyet, bir şeyin olmasının veya olmamasının matematiksel değeri veya olabilirlik yüzdesi, değeridir. Olasılık kuramı istatistikmatematikbilim ve felsefe alanlarında mümkün olayların olabilirliği ve karmaşık sistemlerin altında yatan mekanik işlevler hakkında sonuçlar ortaya atmak için çok geniş bir şekilde kullanılmaktadır.

İstatistik veya sayıtım, belirli bir amaç için veri toplama, tablo ve grafiklerle özetleme, sonuçları yorumlama, sonuçların güven derecelerini açıklama, örneklerden elde edilen sonuçları kitle için genelleme, özellikler arasındaki ilişkiyi araştırma, çeşitli konularda geleceğe ilişkin tahmin yapma, deney düzenleme ve gözlem ilkelerini kapsayan bir bilimdir. Belirli bir amaç için verilerin toplanması, sınıflandırılması, çözümlenmesi ve sonuçlarının yorumlanması esasına dayanır.


İNDİRMEK İÇİN GİRİŞ YAPINIZ

Yorum Yap & Puan Ver

  • 5

FURKAN BALCIOĞLU

FURKAN BALCIOĞLU 03.07.2013 18:34

elinize saglık