canli bahis siteleriimplant dis fiyatlari

Kentsel Ve Kırsal Toprak Düzenlemesi

  • 5
Kentsel Ve Kırsal Toprak Düzenlemesi

Çağdaş toplumlar yaşam ve etkinliklerini sürdürdükleri kırsal ve kentsel mekanlara ve bu mekanlar arasındaki bağıntılara toplumsal gereksinimlerine, zamanın teknik, ekonomik ve toplumsal koşullarına göre biçim ve yön vermek zorundadırlar. Mekan -lara saptanan gereklere uygun biçim ve yön vermek ise; aralarındaki ilişkiler araştırma ve sentezler sonucu ussallık ilkesine dayanılarak kurulmuş bir dizi kararın verilmesi şeklinde tanımlayabileceğimiz planlama ile olasıdır. 
Toprak düzenlemesini kısaca, bir ülke topraklarının sosyo - ekonomik ve fiziksel planlara uygun kullanımına göre biçimlendirilmesi, ve imarı için gerekli plansal, yasal, teknik bilgi ve önlemler olarak tanımlayabiliriz.
Yrd.Doç.Dr. Hakan AKÇIN ın hazırladığı bu ders notunda Kentsel ve Kırsal Toprak Düzenlemesi hakkında bilgiler bulunmaktadır.


İNDİRMEK İÇİN GİRİŞ YAPINIZ

Yorum Yap & Puan Ver

  • 5

mehmet tahir yılmaz

mehmet t... 2018-11-07 14:55:33

https://www.ning.com/monetization/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=GDN-remarketing-&utm_content=monetization-white-solution&gclid=EAIaIQobChMI5dix2JzC3gIVDSfgCh0lBwXcEAEYASAAEgIem_D_BwE