canli bahis siteleriimplant dis fiyatlari

Kentsel Dönüşüm ve Türkiye

  • 5
Kentsel Dönüşüm ve Türkiye

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şehir Plancıları Odası, kentsel dönüşüm politikalarında yasal düzenlemelere karşı toplumun inancını tüketen projelerin durdurulması gerektiğini bildirildi
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şehir Plancıları Odası, kentsel dönüşüm politikalarında yasal düzenlemelere karşı toplumun inancını tüketen projelerin durdurulması gerektiğini bildirildi.
8 Kasım Dünya Şehircilik Günü dolayısıyla yayımladığı bildiride, şehircilik gününün kentleşmeye ve planlamaya ilişkin politikaların değişime uğratıldığı, tartışmaların yoğunlaştığı bir gündem içinde kutlandığı belirtildi. Özellikle bazı belediyeler tarafından "kentsel dönüşüm" adıyla sürdürülen proje çalışmalarının, değerli kent arazilerine ve burada oluşacak rantlara el koymaktan öte başka bir amacı bulunmadığı ileri sürüldü. Açıklamada, "Projeler temelde can güvenliğinin sağlanmasını ve yaşam düzeyinin yükseltilmesini amaçlamalı, ayrıcalıklı imar hakkı sağlama aracı olarak kullanılmamalıdır. Barınma hakkı sahipliği, mülkiyet belgesinden bağımsız, sağlıklı bir yaşam çevresi içinde, çağdaş, yaşanabilir konut hakkı olarak kabul edilmelidir" denildi.


Yorum Yap & Puan Ver

  • 5

Ali KILIÇ

Ali K... 2018-03-12 10:05:01

neden hep boş geliyor yazılarınız ?
OSMAN TT

OSMAN T... 2018-03-03 21:17:56

Eyüp Çoban

Eyüp ... 2017-10-14 13:51:04

Yaşar İnceroad

Yaşar ... 2017-09-06 12:08:08