canli bahis siteleriimplant dis fiyatlari

C programlama başlangıç metni | Ders-1

  • 0
C programlama başlangıç metni | Ders-1

Bir bilgisayar programı oluşturmamız isteniyorsa bu mutlaka bir problemden ötürü insanlara kolaylık sağlama amacı ile üretiliyordur. Bilgisayar programları da insanların matematiksel zekası sonucu ortaya çıkmış makinelerin dilidir. Bu makineler 1 sayısını doğru, var olarak kabul edip 0 sayısını yok ve yanlış olarak değerlendirir. Bu nedenle insanoğlu bilgisayara ne kadar veri yüklerse o kadar iyi bir program elde edilmiş olacaktır. Üstünbir veri ve kendine veri katabilen bir program ise mantıksal sorgulama yapabildiği süre içerisinde hatta neredeyse bir insan gibi davranabilir.

Bu nedenle program yazarken Problemi neyle nasıl temsil ederdiniz onları çok iyi düşünüp. Çözümü nasıl ifade edeceğinizi de buna eklemeniz gerekecektir.
Ve belkide bu şekilde adım adım açıklamalar yaparak kendi algoritmanızı oluşturacaksınız.
Bu algoritmanın bilgisayar tarafından algılanabilmesi için her adımda ne yapılacağı açık olarak belirtilmelidir. Programın önüne çıkıcak yazılımlarda sonsuz seçeneğe ulaşabilmek için kalibilyet aralığıda bilinmelidir. Deyimler yeterince kesin yapılmalıdır ve herangi bir çıkış yolu olmamalıdır. Bu çıkış yolları bilgisayar programının çökmesine kadar götürür. Bu nedenle probleminizi de iyi belirlemiş ve biliyor olmanız gerekmektedir.


ALİ KILIÇ


Yorum Yap & Puan Ver

  • 0