canli bahis siteleriimplant dis fiyatlari

14. Bilimsel ve Teknik Kurultay Yarın Başlıyor.

  • 0
14. Bilimsel ve Teknik Kurultay Yarın Başlıyor.

Odamızca, 1987 yılından beri iki yılda bir düzenlemekte olan Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı`nın 14‘üncüsü, 14-17 Mayıs 2013 tarihlerinde, Ankara`da ATO Kongre ve Sergi Sarayı‘nda (CONGRESIUM) gerçekleştirilecektir.

Bilimin ve teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayları, bilimsel ve teknik gelişmelerin yanı sıra ülkemizde ve dünyada yaşanılan ekonomik, sosyal, kültürel ve toplumsal gelişmelerin değerlendirilmesi, yorumlanması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi yönünde temel bir görevi yerine getirmektedir. Harita ve Kadastro Mühendisliği alanındaki teknik ve sosyal gelişmelerin meslektaşlarımıza ve kamuoyuna duyurulması, bu gelişmeler doğrultusunda dünyada ve ülkemizde gerçekleştirilen çalışmaların paylaşımı, mesleki sorunlarımızın belirlenmesi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi, diğer meslek alanları ile ilişkilerin derinleştirilmesi etkinliğimizin temel hedefleri arasında yer almaktadır.

Kurultayda, yukarıda anılan hedefler doğrultusunda bildiriler sunulacak, paneller ve forumlar düzenlenecek, eğitimler gerçekleştirilecektir. Ayrıca, Jeodezi Bilimi ve Harita Mühendisliği meslek alanınında önemli katkıları bulunan, ulusal ve uluslararası tarihsel mirasımız olan Piri Reis Haritası‘nın (1513) 500 yılı anısı ve kurultayın hedefleri doğrultusunda etkinlikler düzenlenerek anılacaktır. Odamızın Sürekli Teknik ve Bilimsel Komisyonları, ilgi alanlarına giren konularda kurultayın organizasyon sürecinde etkin olarak yer alacaklardır.

Kurultaylarımız, teknik, bilimsel ve toplumsal başlıklarda çalışma yapan meslektaşlarımızın bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaştıkları bir platform niteliği taşımaktadır. Kurultayda gündeme gelecek olan bildiri sunumu, panel ve forumlarda yaşanılacak bilgi alışverişi ve tartışma sürecinde kurumunuz adına katılacak delegasyonun katkısı çok önemli ve gereklidir.

Kurultay afişi ve broşürü yazımız ekinde gönderilmekte olup, İçişleri Bakanlığının 28.01.2013 tarihli olurları, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 31.01.2013 tarih ve B.05.0.MAH.0.08.02.00/3503 sayılı yazısı ile Yerel Yönetimler ve Kamu Kurumları personellerinin katılımının uygun görüldüğü kurultayımızın gerekli duyurularının yapılmasını, kurumunuz personelinin kurultaya katılımı için taleplerinizin yazılı olarak tarafımıza bildirilmesini dileriz.


Yorum Yap & Puan Ver

  • 0

Sami YILDIRIM

Sami Y... 13.05.2013 10:57

ben gelmiyorum çünkü yine saçmalamışlar insanlar dünyanın global bir yer olarak görürken bunlar herşeyi maddi olarak koymuşlar sonrada diyorlar millet bizimle çalışmıyor sebebler bakın ve görün.
Ali KILIÇ

Ali K... 13.05.2013 11:15

ya sami o ücretlendirme senin için değil. Sen delege değilsin. bahsi geçen ücretledirme ile alakan yok katılabilirsin komik